11 wrzesień 2020

Zaginięcie seniorki i szybkie odnalezienie przez dzielnicową

fot. KPP Busko-Zdrój
Wczoraj buscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie miasta doszło do zaginięcia 88 – letniej kobiety. Mieszkanka Buska – Zdroju wykorzystując chwilę nieuwagi rodziny wyszła z domu. Kiedy domownicy zorientowali się, że brakuje seniorki zadzwonili na numer alarmowy. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Schorowana kobieta jest niezdolna do samodzielnej egzystencji. Po niespełna półtorej godziny od zgłoszenia busczanka została odnaleziona cała i zdrowa przez dzielnicową.
Koronawirus
świętokrzyskie
1760
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju został wczoraj powiadomiony o zaginięciu 88 – letniej mieszkanki miasta. Jak informowała zgłaszająca, kobieta wykorzystując chwilową nieuwagę rodziny wyszła z domu. Ze względu na wiek oraz stan zdrowia seniorki, kobieta jest niezdolna do samodzielnej egzystencji, na miejsce pojechały wszystkie policyjne patrole będące w służbie. Policjanci sprawdzali okolice miejsca zamieszkania oraz dotarli do osób, do których mogła pójść zaginiona. Zważywszy na powagę sytuacji, w buskiej jednostce ogłoszono alarm dla wszystkich funkcjonariuszy. Kiedy kolejni policjanci stawiali się na miejsce zbiórki, dotarła do nich dobra informacja. Zaginiona seniorka została odnaleziona przez dzielnicową. Było to w odległości około 1 kilometra od miejsca zamieszkania. Busczanka była zdezorientowana, nie wiedziała, gdzie jest i jak wrócić do domu. Cała i zdrowa, lekko wystraszona została przekazana pod opieką rodziny.

Dzięki zaangażowaniu policjantów, poszukiwania trwały niespełna półtorej godziny i zakończyły się pełnym sukcesem. Skończyło się tylko na strachu, a seniorka wróciła bezpiecznie do najbliższych.

Opr. TP

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
świętokrzyskie
1760
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Busku

kiedy
2020-11-28 19:00
miejsce
Buskie Samorządowe Centrum...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-09 19:00
miejsce
Buskie Samorządowe Centrum...
wstęp biletowany