2 wrzesień 2020

Świętokrzyskie: wójt Bogorii z koronawirusem, burmistrzowie i wójtowie z powiatu staszowskiego na kwarantannie

fot. By Agnieszka Kwiecien (Nova) - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42808530
Marcin Adamczyk, wójt gminy Bogoria (Świętokrzyskie) został zarażony koronawirusem. Na kwarantannę zostali skierowani m.in. burmistrzowie i wójtowie oraz dyrektorzy szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu.
Koronawirus
świętokrzyskie
1760
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Wójt gminy Bogoria przebywa na oddziale zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Jak powiedział PAP Adamczyk, w sobotę przed południem źle się poczuł. "Byłem bardzo osłabiony. Mieliśmy z rodziną jechać na chrzciny, ale oczywiście z tego wyjazdu zrezygnowałem. Położyłem się do łóżka, a wieczorem pojawiła się gorączka" – opowiadał wójt, który we wtorek poddał się badaniu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Wynik był pozytywny.

"W porównaniu do dni poprzednich czuję się już lepiej, ale nadal nie za dobrze. Gorączka trochę spadła, ale zmógł się kaszel" – podkreślił Adamczyk, który podjął decyzję o zamknięciu urzędu gminy dla interesantów.

"Przez najbliższe dwa dni pracownicy nie przyjdą do pracy. Natomiast kilkanaście osób, które miały ze mną najczęstszy kontakt, będzie przebywać w domowej izolacji. Urząd w poniedziałek powinien zostać ponownie otwarty" – zaznaczył wójt Bogorii, który w ubiegłym tygodniu uczestniczył w obradach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

"Wzięli w nim udział m.in. wszyscy wójtowie i burmistrzowie z powiatu staszowskiego, starosta i wicestarosta, dyrektorka sanepidu, dyrektor szpitala wraz z pracownikami, dyrektorzy szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu oraz przedstawiciele powiatowej policji i straży pożarnej" – powiedział Adamczyk. Dodał, że wszyscy uczestnicy spotkania zostali skierowani na kwarantannę.

"Jeszcze we wtorek dziesięć osób z tego grona zostało przebadanych na obecność wirusa i wszystkie te wyniki są ujemne. Dzisiaj badane są pozostałe osoby" – podkreślił wójt. Dodał, że badaniu na obecność wirusa SARS-CoV-2 będą musieli też przejść uczestnicy piątkowego spotkania stowarzyszenia "Białe Ługi", w którym wziął udział.

"To lokalna grupa działania, która zrzesza siedem gmin, nie tylko z terenu naszego powiatów staszowskiego i kieleckiego. Siedziałem przy jednym stoliku z burmistrzem Staszowa. Został przebadany na obecność wirusa, ma wynik ujemny. Jednak z racji tego, że uczestniczył w tych dwóch spotkaniach, będzie jeszcze musiał powtórzyć badanie. Tydzień wcześniej byłem na weselu i nie wiem, czy jego wszyscy uczestnicy nie będą też badani" – powiedział Adamczyk. (PAP)

Autor: Janusz Majewski

maj/ mhr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
świętokrzyskie
1760
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Busku

kiedy
2020-11-28 19:00
miejsce
Buskie Samorządowe Centrum...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-09 19:00
miejsce
Buskie Samorządowe Centrum...
wstęp biletowany